İDARELERE VE KAMU İHALE KURUMUNA ŞİKAYET BAŞVURULARI – İhale Teknik Destek

İDARELERE ŞİKAYET BAŞVURULARI VE KAMU İHALE KURUMUNA İTİRAZEN ŞİKAYET BAŞVURULARI

İDARELERE ŞİKAYET BAŞVURULARI

KAMU İHALELERİNE KATILAN FİRMALARIN KATILDIKLARI İHALELERDE HAY KAYBINA UĞRADIKLARINI DÜŞÜNDÜKLERİ İŞLERDE ŞİKAYET BAŞVURULARININ NASIL YAPILMASIYLA ALAKALI PROBLEMLERLE KARŞILAŞMAKTADIRLAR.
BU SORUNLARIN BAŞLICA NEDENLERİNİ SIRALARSAK BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞUNDA İDARELERİN MEVZUATI İYİ BİLMEMESİ YORUMLAYAMAMASI BİLGİ EKSİKLİĞİ VE HATTA ART NİYETLİ OLMASI GİBİ DURUMLAR OLARAK GÖZÜKMEKTEDİR.NE YAZIK Kİ FİRMALARIN HAKLARINI İDAREYE KARŞI NASIL SAVUNACAKLARINI BİLEMEMESİNDEN DOLAYI FİRMALARIN İDARELERİN ALMIŞ OLDUKLARI KARARI KABUL ETMESİNE SÖZ KONUSU İŞLERDEN ELENMESİNE KADAR GİTMEKTEDİR.

UNUTULMAMALIDIR Kİ İDARELERİN ALMIŞ OLDUĞU KARARLAR KATİ OLMAMAKLA BİRLİKTE HAK KAYBINA UĞRADIĞINI DÜŞÜNEN İSTEKLİ MEVZUATA UYGUN BİR ŞEKİLDE İDAREYE ŞİKAYET  BAŞVURUSUNDA BULUNABİLİRSE KAMU İHALE KURUMUNA GİTMEDEN  DAHİ DÜZELTİCİ KARAR  ÇIKARTILABİLİR.İHALETEKNİKDESTEK.COM OLARAK  DANIŞMANLIĞINI YAPTIĞIMIZ ŞİKAYET BAŞVURULARINDA BİRÇOK İHALEDE KAMU İHALE KURUMUNA BAŞVURMADAN DAHİ DÜZELTİCİ KARAR ÇIKARILDIĞI GÖRÜLMÜŞTÜR.REFERANSLAR BÖLÜMÜNDEN BU KARARLARI GÖREBİLİRSİNİZ.

KAMU İHALE KURUMUNA İTİRAZEN ŞİKAYET BAŞVURULARI

İDARELERE YAPILAN ŞİKAYET BAŞVURULARININ REDDEDİLMESİ DURUMUNDA İSE 2.AŞAMA OLARAK KAMU İHALE KURUMUNA İTİRAZEN ŞİKAYET BAŞVURUSU HAKKI DOĞMAKTADIR.USULUNE UYGUN YAPILAN KAMU İHALE KURUMUNA İTİRAZEN ŞİKAYET BAŞVURUSU DÜZELTİCİ KARAR ÇIKMASI İÇİN YETERLİ OLMAKTA VE İSTEKLİ HERHANGİ BİR HAK KAYBINA UĞRAMAMAKTADIR. İŞTE BU YUZDEN İDARELERİN YAPACAĞI HATALARDAN DOLAYI KAMU İHALE KURUMUNA BAŞVURU YOLU İLE BİR KONTROL MEKANİZMASI KURULMASI OLASI HAK KAYIPLARINI ORTADAN KALDIRMAKTADIR.
İHALETEKNİKDESTEK.COM AİLESİ OLARAK BU KONUDA BİRÇOK FİRMA ADINA İTİRAZEN ŞİKAYET BAŞVURU DOSYALARINI USULUNE MEVZUATA UYGUN OLARAK HAZIRLAMIŞTIR VE BİRÇOK KARARDA FİRMALAR LEHİNE DÜZELTİCİ KARAR ÇIKMIŞTIR. REFERANSLAR BÖLÜMÜNDEN BU KARARLARI GÖREBİLİRSİNİZ

İHALE TEKNİK DESTEĞİ ALABİLECEĞİNİZ DİĞER ALANLARIMIZ

  • KEŞİF-METRAJ HAZIRLANMASI
  • YAKLAŞIK MALİYET HAZIRLAMA
  • HAKEDİŞ HAZIRLANMASI
  • MUKAYESELİ KEŞİF
  • İŞ PROGRAMI
  • KESİN HESAP HİZMETLERİ
  • MİMARİ-STATİK PROJE RÖLEVE

İHALE TEKNİK DESTEK